To chyba natrudniejsze pytanie, z jakim się spotykamy. Każdy tatuaż jest inny i, dopóki mówimy o oryginalnych pracach, a nie masowych stempelkach, nie sposób stworzyć ramowego cennika.
Spróbujemy zatem wytłumaczyć od czego cena tatuażu zależy, a czynników jest kilka: jego rozmiar, ilość zaplanowanych sesji, kto ma go wykonać i gdzie.
Istnieje coś takiego jak stawka minimalna, wynosi ona 200zł. To kwota, którą trzeba zapłacić nawet, jeśli zdecydujecie się na zrobienie maleńkiego tatuażu, bo niezależnie od jego rozmiaru musimy przygotować sterylne stanowisko pracy, zużyjemy zestaw igieł, a tatuażysta poświęci minimum godzinę własnego czasu.
W przypadku tatuaży wielkoformatowych cena ustalana jest indywidualnie! Możemy ją określić kierując się rozmiarem pracy, bo każdy tatuator wie, ile czasu zajmie mu wykonanie tatuażu, a co za tym idzie - ile sesji będzie potrzebnych. Biorąc pod uwagę, że są osoby, które nie wytrzymują bólu przy całodniowej pracy nad tatuażem, możemy ustalić cenę w oparciu o stawkę godzinową tatuażysty. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy jeszcze nie próbowali sesji całodniowych, albo już wiedzą, że wrażliwość na ból nie pozwala im jej wykorzystać.
Stawka godzinowa zależna jest od tatuażysty, a dokładnie jego doświadczenia, renomy i popularności, u nas wynosi od 150 do 250zł. W ramach danego studia te różnice na ogół nie są duże. Zwracamy Wam jednak na nie uwagę, bo są w Polsce artyści, którzy nie podchodzą do sesji poniżej 2000zł.
Ceny mogą też się znacznie różnić w zależnosci od lokalizacji studia. Amplituda cen pomiędzy dużym miastem a małą miejscowością dotyczy wszelkiego rodzaju produktów i usług. I znów - na rodzimym rynku te różnice nie są duże, ale już w Wielkiej Brytanii potrafią wynosić od 500 do 700 funtów!
Podsumowując, wyceny tatuażu można dokonać na podstawie gotowego projektu, który chcemy nanieść na skóre, po rozmowie z klientem na temat systemu pracy nad nim. Zawsze jednak koszt musi być znany przed rozpoczęciem pracy!