Oto jest pytanie! Wielokrotnie podkreślamy, że tatuaż pozostanie z Wami na całe życie i wybór ten nie może być przypadkowy, ale dotąd nie podjęliśmy tematu, jak znaleźć artystę idealnego. Mamy dla Was kilka wskazówek!

Na początek musicie zdecydować, jaki tatuaż chcecie (styl i miejsce docelowe to podstawa), ile jesteście gotowi za niego zapłacić i jak daleko się wybrać na spotkanie z tatuażystą, a dopiero potem zacząć jego poszukiwania.
Lokalizacja studia, w którym pracuje wybrany artysta, wydaje się najbardziej prozaicznym z czynników, jakie należy wziąć pod uwagę. Jeśli jednak planujecie większy tatuaż, którego wykonanie może zając kilka sesji, odległość od domu nabiera nagle istotnego znaczenia.
Kiedy znacie już obszar, w którym możecie się poruszać, polecamy zasięgnąć opinii wśród rodziny i znajomych. Dziś już chyba każdy ma w swoim otoczeniu kogoś wytatuowanego, dlaczego więc nie skorzystać z jego doświadczenia? To wcale nie oznacza, że od razu znajdziecie artystę idealnego dla Was, ale może zyskacie wiedzę, kogo unikać. Oglądając efekty czyjejś pracy na skórze, macie w rękach najlepszą jego wizytówkę. Jeśli podoba Wam się styl i wykonanie tatuażu znajomego, możecie wejść na wyższy poziom szpiegostwa i prześledzić dokonania wybranego tatuatora w internecie.
Media społecznościowe to skarbnica wiedzy o ludziach, którzy są w nich obecni, przez artystów wykorzystywane są często do prezentacji ich portfolio. Jeśli na początku określiliście styl tatuażu, jaki Was interesuje, bardzo łatwo znaleźć tatuatora na lokalnym rynku poprzez hashtagi! Co więcej, śledząc konkretnego artystę na Facebooku czy Instagramie, trafiacie równocześnie do grupy jego obserwatorów i komentujących zdjęcia, a gro z nich stanowią klienci. Możecie wysłać wiadomość do osób, które były przez niego już tatuowane i poprosić o opinie.
Wreszcie, skontaktujcie się z samym artystą! najlepiej w preferowany przez niego i określony na fb czy insta sposób. Kiedy odpowie, szybko się zorientujecie, czy jest zainteresowany współpracą i czy będzie w stanie rozwinąć Wasz pomysł.
W Tattoo.pl cenimy bardzo staromodną metodę kontaktu face to face - wpadnij i przywitaj się.
A kiedy znajdziecie się już na krańcach internetu, obejrzycie tysiące zdjęć tatuaży i złapiecie nić porozumienia z wybranym tatuatorem, pozostanie już tylko jedno - ocena poziomu higieny miejsca, w którym pracuje! Złe nawyki i brak przestrzegania podstawowych zasad sterylności mogą skutkować infekcjami czy zatruciem krwi - nie warto ryzykować! (węszę tu temat na kolejny post...)