Badania naukowe wykazały, że kobiety z większą liczbą tatuaży posiadają wyższą samoocenę! My, prezentując zdjęcia klientek Tattoo.pl, dawno zadaliśmy kłam stereotypowej teorii, jakoby tatuowały się dziewczyny nieatrakcyjne i zakompleksione.
Niemniej cieszymy się, że pozytywna rola tatuażu zostaje zauważona! Wzrost pewności siebie u kobiet może wynikać z faktu, że często sięgają po niego, by zakryć ślady powstałe w wyniku wypadków, przebytych zabiegów, a nawet samookaleczeń. Codzienne spoglądanie na oszpecone ciało jest dla wielu traumatyczne. Tymczasem, powstałe w miejscu blizn tatuaże, przynoszą wręcz odwrotny skutek budując ich siłę i wytrwałość.
Oprócz zakrywania blizn, tatuaż stosowany jest także w makijażu permanentnym, w zastępowaniu sutków po mastektomii, paznokci przy odjętym palcu i wielu innych obszarach kształtujących odbiór kobiety przez innych i - co ważniejsze - przez siebie samą.
Tatuaże przyciągają uwagę, co również może przekładać się na wzrost pewności siebie wytatuowanej osoby, ale odgrywają też istotna rolę w budowaniu tzw. ciałopozytywności! Odkąd przestały być znakiem plemiennej tożsamości, stały się ozdobą i wyrazem indywidualności. Kobiety doskonale wykorzystują tatuaże dla podkreślenia kształtu swojego ciała, jego krągłości, atutów i zaakcentowania tego, co w nich najpiękniejsze!