Mówi się, że zwierzęta to najlepsi przyjaciele człowieka. Może dlatego są tak popularnym i wdzięcznym tematem w świecie tatuażu?!
Wytatuowane portrety futrzaków domowych nie dziwią już wcale, często łączy je przecież z właścicielem niezwykle silna, bezinteresowna więź. Tatuaż może być jej wyrazem, symbolem poczucia bezpieczeństwa, przynależności i szczęścia, jakie dają nam zwierzaki lub pamiątką po utracie ukochanego przyjaciela.
Niezależnie czy interesuje Was odważny motyw psa lub kota, ich geometryczny portret, czy neotradycyjny tatuaż z kwiatami, zawsze możecie sięgnąć po bogactwo akcentów roślinnych, ozdobnych ramek, ornamentów lub klasycznych wstążek z imieniem dla wzbogacenia motywu. Mniejsze zwierzaki, jak chomiki, myszy czy fretki, doskonale wypadają w stylu New School, gdzie często palą papierosy, objadają się pizza lub chińskimi zupkami. Ryby są bardzo popularnym motywem w tatuażu japońskim i neotradycyjnym, ale tak naprawdę wyglądają dobrze w każdym! Zresztą podobnie jak ptaki...
Wszystkie zwierzęta łączy jedno - doskonale poddają się pracy w szeroko pojętej stylistyce tatuażu!
Jeśli jesteście fanami jasnych tatuaży, mocnych kolorów, wyrazistej kreski i detali, to tradycyjne portrety zwierząt będą dobrym kierunkiem poszukiwania wymarzonego motywu. Styl neotradycyjny pozwala dodatkowo na wprowadzenie zabawnych, nieraz dziwacznych akcentów, które dodadzą wybranej kompozycji odwagi. Jeśli - dla odmiany - nie lubicie kolorów, w tatuażu poszukujecie ponadczasowości i odrobiny mrocznego klimatu, blackwork sprawdzi się idealnie do sportretowania ulubionego zwierzaka, jak również dodania elementów geometrii, napisów czy symboliki duchowej. A może bawią Was karykaturalne wizerunki? Tatuaż zwierzęcia w stylu New School, za sprawą przerysowanych cech, żywych kolorów i surrealistycznych akcentów, stworzy obraz pupila, który podkreśli osobowość nie tylko podopiecznego, ale także jego właściciela!