best websites of the world

Kilka porad, które pozwolą Ci uniknąć przykrych problemów

Piercing - odkrycia geograficzne zaznajomiły Świat Zachodni ze zjawiskiem piercingu. Setki lat musiały upłynąć zanim zwykli ludzie dostrzegli w nim możliwość ozdobienia własnego ciała. Lata 70 wraz z kulturą punk oraz pokazy Jean Paul`a Gaultier spowodowały, że świat oszalał. Coraz szersze kręgi zataczane przez zjawisko piercingu były tylko kwestią czasu. Fani nowej mody traktowali ozdabianie ciała jako wyraz buntu, okazję do wyróżnienia się z tłumu i podkreślenia swojego indywidualnego image`u. Dziś trudno znaleźć kogokolwiek, kto w rodzinie i gronie znajomych nie ma osób z ozdobami w różnych częściach ciała. Poszło szybko, przekłute uszy już się opatrzyły, po nich był pępek, usta, łuki brwiowe. W roku 2002 na jednej z konwencji zastanawialiśmy się z naszymi znajomymi z Niemiec, w jakich piercingach będą gustować nasze dzieci. Ktoś wspomniał o implantach. Pomylił się. Implanty to w tej chwili obok surface`ów, mikrodermali i wszelkich innych modyfikacji ciała już nic nowego. Zmieniają się trendy, moda i materiały używane do zabiegów. Przed laty hit - stal chirurgiczna, została szybko zdetronizowana przez tytan, a dołączył do nich wkrótce PMFK. Jedno jest pewne - piercing wszedł na stałe do naszej (pop) kultury i znalazł sobie w niej wraz z tatuażem, skaryfikacją i sesjami suspension (podwieszania) miejsce. Stajemy się coraz bardziej otwarci i tolerancyjni. Oryginalne zabiegi nie są już szokujące, ale budzą raczej pozytywne zaciekawienie. Wyróżniają, nadają nam innego charakteru. I oto chodziło.


 1. Czy wszędzie na ciele można zrobić piercing?

Zabieg piercingu można wykonać właściwie w każdym miejscu na ciele. Wyjątkiem jest tylko gałka oczna.  Miejsce na piercing powinno być jednak nie tylko chwilową zachcianką, ale także przemyślanym wyborem - czy na pewno piercing nie będzie przeszkadzał mi w pracy i w życiu codziennym? Czy wybrane miejsce pasuje do mnie, mojego charakteru i stylu życia? Na te pytania pomoże odpowiedzieć piercer w Tattoo.pl, ale wybór ostateczny należy do klienta.


2. Czy piercing można wykonywać pistoletem?

Pistolet jako narzędzie przekłuwające tkanki było używane do znakowania zwierząt przede wszystkim przez weterynarzy i hodowców. W żadnym wypadku pistolet nie powinien być wykorzystywany do przekłuwania tkanek ludzkich ze względu na ryzyko powikłań, komplikacji i niepowodzenia w przekłuwaniu wybranego miejsca. Pistolet, który z dużą i nienaturalną siłą umieszcza kolczyk w ciele, przerywa tkanki w okolicach przekłutego miejsca, nie tylko kanalik, przez który będzie przechodził kolczyk. To może powodować oprócz infekcji także deformacje przekłutego miejsca.


 3. Na co zwrócić uwagę wybierając studio piercingu?

Wraz z modą i zakorzenieniem się piercingu w popkulturze, piercing wszedł do oferty gabinetów kosmetycznych, gabinetów SPA i innych placówek, w których jest jedną z dziesiątek usług. Tak jak nie ma lekarzy leczących wszystko, tak nie ma osób, które znają się na pielęgnacji urody tak samo dobrze jak na przekłuwaniu ciała. Zazwyczaj gabinety kosmetyczne koncentrują się na nowościach ze swojej branży a nie na jednej z usług jaką może być piercing. Dlatego warto wybrać studio, takie jak Tattoo.pl, gdzie profesjonalny piercer z wieloletnim stażem zajmuje się przekłuwaniem, śledzi rynkowe nowości, uczestniczy w branżowych szkoleniach i konferencjach. Tylko takie podejście do zagadnienia gwarantuje bezpieczeństwo i satysfakcję klienta.


4. Jak długo goi się przekłute miejsce?

To zależy głównie od przekłuwanego miejsca, ale założyć należy, że całkowity okres gojenia wynosi od kilku tygodni do 9 miesięcy. Warto podkreślić, że niebagatelny wpływ na proces gojenia ma sposób i warunki w jakich został założony kolczyk oraz skrupulatne stosowanie się do instrukcji uzyskanych w studiu piercingu po zabiegu. Jeśli klient zaniedba wskazówki pielęgnacyjne i najzwyczajniej zlekceważy pielęgnację, proces gojenia wydłuży się i okupiony może być dodatkowymi komplikacjami.


5. Czego unikać po zabiegu?

Chcemy podkreślić jeszcze raz, że w studiu takim jak Tattoo.pl klient otrzymuje pełną informację o tym, jak należy pielęgnować przekłute miejsce. Dotyczy to nie tylko bezpośredniego traktowania medykamentami przekłutego miejsca i zmiany opatrunków, ale także wszelkich środków bezpieczeństwa, jakich się trzeba trzymać po zabiegu: unikania solarium, sauny, basenu i siłowni tudzież długiego polegiwania w wannie.  W wypadku piercingu w okolicach ust piercer w Tattoo.pl zawsze udziela wskazówek dotyczących diety wspierającej gojenie.


6. Co zrobić, jeśli w przekłutym miejscu dochodzi do infekcji?

W Tattoo.pl mamy żelazną zasadę, że zabieg nie kończy się wraz z założeniem kolczyka. Klient otrzymuje pełną informację o pielęgnacji przekłutego miejsca oraz   dane kontaktowe, które pozwolą mu zadzwonić w razie niepokoju. Zabieg piercingu zawsze jest mniejszym lub większym przeżyciem i pozostawienie klienta sam na sam z jego wątpliwościami nie służy nikomu, ani klientom ani nam. Jeśli więc w przekłutym miejscu dochodzi do infekcji, należy niezwłocznie skontaktować się z piercerem, którego numer telefonu komórkowego jest na naszej stronie internetowej oraz na wizytówce, którą klient otrzymuje po zabiegu.


7. Jak dokonać wyboru biżuterii do przekłuwanego miejsca?

Pierwszym kryterium jest miejsce, w którym zabieg ma być wykonany. Nie zawsze wszystko możemy wszędzie założyć. W język nie założymy kolczyka przeznaczonego np. do tragusa. Zawsze warto kierować się osobistymi upodobaniami, gdyż kolczyk założony w wybranym miejscu ma nas zdobić i sprawiać radość. Wybór materiałów i wzorów jest ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne jest, aby biżuteria zakładana na ciele była wysokiej jakości z odpowiednich stopów i tworzyw. Z pełnym przekonaniem odradzamy kolczyki kupowane w sieci lub sklepach z tanimi ozdobami. Kolczyk w ciele wchodzi w reakcję z tkankami i musi być specjalnie do tego przeznaczony.


8. Czy każdą biżuterię można założyć na przekłute miejsce?

W Tattoo.pl korzystamy z biżuterii oferowanej przez nas. Nie zakładamy kolczyków zakupionych przez klienta w nieznanych źródłach, gdyż nic na ich temat nie wiemy.  Zakładanie przypadkowych ozdób z niskiej jakości materiałów może powodować reakcje alergiczne. Studio Tattoo.pl, oferując ozdoby wie, co sprzedaje i gwarantuje jakość.


9. Czy piercing może być problemem przy zabiegach medycznych i stomatologicznych?

Do większości zabiegów medycznych kolczyki muszą być zdjęte np: operacje, zdjęcia RTG. Zabiegi stomatologiczne nie wymagają zdejmowania ozdób. Trzeba pamiętać, że zdjęcie kolczyka przed zabiegiem stomatologicznym może skutkować zrośnięciem się kanalika w ciągu bardzo krótkiego czasu.


10. Czy piercing może być wykonany przez kogokolwiek w warunkach domowych?

Podobnie jak zabiegi medyczne piercing powinien być wykonany tylko w profesjonalnych studiach piercingu. Wiele osób pamięta praktyki przekłuwania ucha przez chusteczkę, ziemniak lub jeszcze inne prymitywne metody i nie widzi konieczności odwiedzenia studia w celu przekłucia. Wykonanie zabiegu w warunkach domowych bez odpowiedniego sprzętu i wiedzy może doprowadzić do poważnych powikłań i komplikacji zdrowotnych.


11. Czy wszyscy bez względu na stan zdrowia mogą mieć wykonany zabieg piercingu?

Jeśli stan ogólny zdrowia jest dobry, to nie ma przeciwwskazań do zabiegu. W profesjonalnym studiu na pewno padnie pytanie o alergie, kłopoty z ciśnieniem lub inne dolegliwości. Zdarza się, że z powodu nietypowej budowy anatomicznej, pewnych zabiegów nie przeprowadzimy, ale należy do raczej do rzadkości.


12. Czego można oczekiwać w serwisie po zabiegowym od studia piercingu?

W Tattoo.pl każdy klient ma serwis po zabiegowy zapewniony przez czas nieograniczony po wykonaniu piercingu. Zawsze, jeśli coś się dzieje z piercingiem u nas wykonanym klient może, a wręcz powinien skontaktować się ze studiem. Profesjonalny piercer zawsze uprzedzi, co może się zdarzyć gdy nie zastosujemy się do wskazówek. Oczekuj podania numeru kontaktowego, pod który można zadzwonić, jeśli coś Cię zaniepokoi.