best websites of the world

Nostril Piercing

Piercing wykonywany na skrzydełku nosa, w jego załamaniu (traditional nostril) lub nieco wyżej (high nostril). Drugie najpopularniejsze miejsce na ozdobę tuż za piercingiem ucha. W kulturach plemiennych obecny przez wiele wieków, w kulturze zachodniej praktykowany jako ozdoba, bez głębszego znaczenia. Zabieg wymaga gojenia do 3-4 miesięcy. Najczęściej zakładane kolczyki to kółko, simil lub labret.


Septum

Zabieg wykonywany na tkance oddzielającej otwory nosowe. Zwyczaj silnie związany z kulturą plemienną na różnych kontynentach, gdzie zakładano ozdoby wykonane głównie z kości zwierząt. Kolczyk może być założony albo w sposób widoczny i zwracający uwagę, albo dyskretnie, nie będąc zauważany. Zabieg wymagający dużej wprawy i umiejętnego dobrania kolczyka. Okres gojenia do 4-8 tygodni a zakładane kolczyki to kółeczka, podkówki lub barbells.


Bridge

Zabieg mocuje ozdobę u nasady nosa dokładnie między oczami. Okres gojenia wynosi do 4-6 miesięcy. Kluczowym momentem zabiegu jest wybranie odpowiedniej głębokości na jakiej zostanie umieszczona ozdoba. Zbyt mała ilość tkanki oddzielającej kolczyk od kości może prowadzić do zainfekowania i bardzo poważnych komplikacji.


Bindi (Surface)

Piercing wykonany między łukami brwiowymi w pozycji pionowej. Nazwę zawdzięcza tradycji przyozdabiania hinduskich kobiet. Jeśli warunki anatomiczne pozwalają wg. oceny piercera wykonać go można nieco wyżej aniżeli między łukami brwiowymi. Wybór odpowiedniej głębokości, na jakiej ma być osadzony kolczyk to kluczowy element zabiegu (patrz Bridge).