best websites of the world

Earlobe Piercing

Przekłucie miękkiego płatka ucha to najczęściej spotykany i najbardziej wrośnięty w tradycję społeczną rodzaj piercingu. Obecny we wszystkich kulturach, na wszystkich kontynentach, we wszystkich grupach społecznych. Miejsce łatwe do przekłucia, stosunkowo szybko się goi (do 3- 8 tygodni), daje możliwość szerokiego wyboru kolczyków z różnych materiałów.


Earlobe Stretching

Rozciąganie płatka ucha- płatek uszny to miejsce w ciele ludzkim, gdzie można tkankę rozciągnąć do sporych rozmiarów. Ten rodzaj modyfikacji ciała jest mocno związany z afrykańską kulturą plemienną, zaadaptowany przez kulturę zachodnią i dziś często wykonywany. Możliwość zakładania kolczyków w różnym kształcie i z różnych materiałów (kość słoniowa, pleksi, drewno lub szkło itp.).


Ear Cartillage Piercing (Helix lub Scapha)

Piercing w przedniej (przyczaszkowej) lub tylnej części małżowiny usznej. Wcześniej występujący tylko w kulturach plemiennych, bardzo szybko przeniknął do zachodnich kręgów kulturowych. Czas gojenia wynosi do 3-9 miesięcy, kolczyki najczęściej zakładane w to miejsce to barbell, labret i ringi.


Ear Head (Hellix Root Piercing)

Zabieg wykonany na fałdzie łączącej ucho z głową. Okres gojenia wynosi do 3-9 miesięcy. Okularnicy i fani okularów słonecznych powinni wraz z piercerem uwzględnić dokładne miejsce przekłucia mając założone okulary, aby wykonany piercing nie powodował dyskomfortu przy ich noszeniu.


Hellix / Crus / Daith Piercing

Ozdoba umieszczona na przeciwległym krańcu Helix piercing. To kolczyk założony na poziomej fałdce chrzęstnej tuż nad tragusem. Okres gojenia wynosi do 3-9 miesięcy. Piercing zainicjowany przez Erika Dakotę. Większość ludzi ma wszelkie anatomiczne warunki, aby cieszyć się kolczykiem w tym miejscu. Piercing atrakcyjny ze względu na złudzenie optyczne (powstałe przy jego prawidłowym założeniu) - wydaje się, że dolna część kółka wychodzi z kanału usznego.


Snug Piercing

Poziomy piercing umieszczony w dolnej „rynience” małżowiny usznej. Najczęściej zakładane ozdoby to barbell lub okazjonalnie kółko. Ozdoba przechodzi przez ten sam obszar co przy Rook piercing. Okres gojenia wynosi do 3-9 miesięcy lub dłużej. Możliwość wykonania piercingu uzależniona od anatomicznego kształtu tej części małżowiny usznej.


Tragus

Popularny piercing umiejscowiony na chrząstce przyczaszkowej. Czas gojenia wynosi do 3-9 miesięcy. Zabieg wymaga sprawnego przeprowadzenia ze względu na anatomiczną różnorodność kształtu chrząstki. Ważnym elementem jest dobór odpowiedniej wielkości kolczyka relatywnie do kształtu tragusa aby uniknąć podrażnień.


Anti-Tragus Piercing

Zabieg na dolnej chrząstce, najczęściej pionowej w dolnej części małżowiny usznej. Ozdoba (barbell lub kółko) musi być założona niezbyt głęboko tak, aby nie zahaczała o tylną cześć małżowiny usznej, co może powodować kłopoty w gojeniu. Okres gojenia po zabiegu wynosi do 3-9 miesięcy.


Conch Piercing

Zabieg mocujący ozdoby w centralnym zagłębieniu małżowiny usznej wywodzący się z plemiennej kultury Afryki i kręgów hinduskich joginów. Okres gojenia wynosi do 3-9 miesięcy. Najczęściej zakładane kolczyki to barbell, labret lub po okresie gojenia odpowiednio dobrane kółko.


Rook Piercing

Zabieg polegający na umieszczeniu kolczyka na fałdzie chrzęstnej przyczaszkowej, wywodzący się z eksperymentów współczesnych piercerów kalifornijskich w latach 90-tych XX wieku, szeroko prezentowany w magazynie Body Play przez Fakira Musafara. Zabieg wymagający wprawy piercera w założeniu ozdoby w miejscu tak bardzo zróżnicowanym anatomicznie. Okres gojenia trudniejszy dla osób słuchających muzyki w słuchawkach lub pracujących z telefonem ręku.