best websites of the world

Kilka porad, które pozwolą Tobie uniknąć przykrych problemów.

Tatuaż staje się coraz bardziej popularny. Częściej kojarzony jest ze sztuką, a nie z prymitywnym znakowaniem skóry. Wcześniej, jako nowe zjawisko nabrał posmaku sensacji, skandalu, wówczas nie do zaakceptowania przez "zdrowe" społeczeństwo. W Polsce stosunek do tatuażu już dawno przestał być negatywny. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jako zjawisko artystyczne istnieje u nas już od przeszło 20 lat. (Wówczas pojawiły się pierwsze profesjonalne studia w Warszawie, Poznaniu, Gdyni i Wrocławiu). Obecnie w Polsce funkcjonuje ich kilkaset. Zachodnia kultura masowa ujednolicająca całe społeczeństwa pod względem wyglądu i osobowości szybko przeniosła się i do nas. Tatuaż stał się dla niektórych jednym ze sposobów manifestowania własnej indywidualności i szansą na zaistnienie w szarym tłumie. Dla innych to wciąż tylko moda. Jednak każdy tatuaż sam w sobie mówi wiele. Zrobiony z rozmysłem, nieraz kilkadziesiąt godzin misternie przenoszony na skórę odsłania część duszy właściciela i autora.


Jak wybrać odpowiednie studio tatuażu ?

W czasach kiedy tatuaż i inne formy zdobienia ciała stają się coraz bardziej popularne rośnie liczba studiów tatuażu. W wielu z nich niestety nie przywiązuje się wystarczającej wagi do niezbędnych środków higieny. Dlatego też należy zachować szczególną ostrożność przy wyborze tatuatora i studia. Pamiętaj o tym, że żadnej formy dekoracji ciała nie można nauczyć poprzez kasety video, książki, internet czy chociażby mocno reklamowane ostatnio kilkudniowe kursy. Jeśli już zdecydowałeś się zrobić coś ze swoim ciałem rozejrzyj się wokół siebie. Przekonasz się, że duża ilość osób z Twojego kręgu posiada tatuaż i może być dla Ciebie doskonałym źródłem informacji. Pamiętaj, że opinię o tatuatorze wystawiają jego klienci na podstawie swoich doświadczeń. Nasze studio - Tattoo.pl - znajduje się pod stała kontrolą Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Podlegamy wszystkim przepisom wyznaczonym dla tego typu działalności pod względem sanitarno - higienicznym. Wszystkie farby i materiały używane w naszym studio mają atest Państwowego Zakładu Higieny i są produktami, które nie stanowią zagrożenia dla życia człowieka.


Na co zwrócić uwagę będąc pierwszy raz w studio tatuażu ?

Własne zdanie na temat studia tatuażu możesz wyrobić sobie na podstawie wrażenia podczas pierwszej wizyty - zwróć uwagę na jego wygląd. Nie wszystko można ocenić na pierwszy rzut oka, ale brud, bałagan czy brak schludności trudno ukryć. Jeżeli wygląd studia nie budzi Twojego zaufania, trudno oczekiwać, że zabiegi będą bardziej sterylne niż brudne blaty i podłoga. Zwróć uwagę na wygląd osoby, która ma wykonywać zabieg. Stomatolog bądź kosmetyczka z brudnymi rękami i w niechlujnym ubraniu też wzbudziliby twoje oburzenie.


Jakie informacje mogą być pomocne przy wyborze studia tatuażu ?

Nie bój się zadawać pytania. Dowiedz się od jak dawna studio oferuje swoje usługi i czy profesjonalnie udoskonala swój warsztat pracy. Może jest stowarzyszony w jakimś związku profesjonalnych tatuatorów lub uczestniczy w odbywających się festiwalach i konkursach. Bardzo istotną informacją jest od jak dawna istnieje studio i czy często zmienia się pracująca w nim ekipa. Jest to ważne, jeśli chcesz mieć możliwość utrzymania jednolitej stylistyki prac na swoim ciele. 
Każdy świadomy tatuator będzie starał się odpowiedzieć na wszystkie twoje wątpliwości w sposób jak najbardziej przekonywujący. Niestety zwykle w studio tatuażu jest wiele pracy i trudno jest tatuatorowi odpowiedzieć wyczerpująco na wszystkie pytania, jeśli jest w trakcie wykonywania tatuażu. Często osoba pracująca w studio i zajmująca się kontaktem z klientami jest również bardzo zajęta, wtedy trzeba uzbroić się w cierpliwość.


Jakie środki ostrożności powinno stosować studio tatuażu
aby zapobiec przenoszeniu zakażeń poprzez krew?

Upewnij się, że studio podlega okresowym kontrolom sanitarnym, a sprzęt używany bezpośrednio w kontakcie z krwią jest wyłącznie jednorazowy. Sprawdź, czy autoklaw (urządzenie do sterylizacji) jest poddawany regularnemu badaniu sprawnościowemu i rejestrowany w placówce sanitarnej. Przypatrz się, czy podczas pracy tatuator przestrzega następujących zasad: 1. Jedyną pewną i akceptowaną metodą wyjaławiania jest sterylizacja parą wodną pod zwiększonym ciśnieniem w urządzeniu zwanym autoklaw. 2. Igły i rury używane do wykonania tatuażu muszą być wyłącznie jednorazowe i zabezpieczone specjalnymi opakowaniami. Muszą być zmienione po każdym kliencie, a nowe powinny być założone w obecności następnego.

 3. Przygotowując skórę do zabiegu należy użyć tylko golarki jednorazowej. Po jej użyciu skóra powinna być zdezynfekowana alkoholem. Pojemniczki do farbek, papierowe ręczniczki, szpatułki i wazelina muszą być także jednorazowe. 4. Podczas całej pracy osoba wykonująca tatuaż musi używać jednorazowych rękawiczek medycznych.


Jaki tatuaż sobie zrobić ?

Zarówno w dawnych czasach, jak i obecnie tatuaż cieszy się popularnością. Zmieniły się nieco cele jego wykonywania, jednak symbolika i motywy pozostały raczej te same. Tatuaż to decyzja podejmowana na długie lata, więc nie należy pochopnie podejmować decyzji co ma przedstawiać i w jakim miejscu go wykonać.To najczęściej zadawane pytanie, na które powinien odpowiedzieć sobie klient. Nikt inny nie powinien wpływać na wybór motywu. Jeśli nie jest się pewien, co zrobić, najlepiej jest zrezygnować z zabiegu. Osoby pracujące w studio - Tattoo.pl - nie podejmą decyzji dotyczącej wzoru, ale z pewnością pomogą w jego zakomponowaniu i narysowaniu. Znaczenie tatuażu jest wyłącznie Twoim wyborem.


Jakiej wielkości powinien być tatuaż ?

Przy wyborze wielkości wzoru powinno się uwzględnić zarówno ilość występujących w nim detali jak i miejsce, w którym ma zostać wykonany wzór. Z powodu specyficznej techniki tatuażu i zachodzącym procesom starzenia się skóry przyjmuje się, że odległość między liniami powinna być minimum 2 mm. Zbyt duże zagęszczenie detali powoduje, że rysunek staje się z czasem coraz mniej czytelny. Tatuaż powinien być tak zakomponowany, aby naturalnie stał się częścią ciała, podkreślając jego walory i współgrając z anatomią. W wyjątkowych sytuacjach może też zakrywać defekty sylwetki.


Czy tatuaż boli ?

Wykonanie tatuażu jest zabiegiem w pewnym stopniu bolesnym, ponieważ polega na mechanicznym wprowadzeniu barwnika w odpowiednią warstwę skóry. Nasilenie bólu zależy min. od wybranego miejsca na ciele i ogólnej odporności klienta na ból. Wszystkie wewnętrzne partie ciała jak i okolice kości, w obrębie których tkanka tłuszczowa nie występuje w dużej ilości są bardziej bolesne niż np. okolice ramion, przedramion czy łydek. Wpływ na odczuwanie bólu może mieć również atmosfera panująca w studio, umiejętności techniczne tatuatora oraz jakość używanego przez niego sprzętu. Renomowani producenci artykułów do tatuażu dbają aby ich produkty były najlepszej wartości i zapewniały komfort klientowi studia tatuażu.