HOME/FAQ/TATUAŻ

odpowiednie studio
i tatuator

Na początek musicie zdecydować, jaki tatuaż chcecie (styl i miejsce docelowe to podstawa), ile jesteście gotowi za niego zapłacić i jak daleko się wybrać na spotkanie z tatuażystą, a dopiero potem zacząć jego poszukiwania.

odpowiednie studio
i tatuator

Lokalizacja studia, w którym pracuje wybrany artysta...

...wydaje się najbardziej prozaicznym z czynników, jakie należy wziąć pod uwagę. Jeśli jednak planujecie większy tatuaż, którego wykonanie może zając kilka sesji, odległość od domu nabiera nagle istotnego znaczenia.

polecamy zasięgnąć opinii wśród rodziny i znajomych.

Dziś już chyba każdy ma w swoim otoczeniu kogoś wytatuowanego, dlaczego więc nie skorzystać z jego doświadczenia? To wcale nie oznacza, że od razu znajdziecie artystę idealnego dla Was, ale może zyskacie wiedzę, kogo unikać. Oglądając efekty czyjejś pracy na skórze, macie w rękach najlepszą jego wizytówkę. Jeśli podoba Wam się styl i wykonanie tatuażu znajomego, możecie wejść na wyższy poziom szpiegostwa i prześledzić dokonania wybranego tatuatora w internecie.

Media społecznościowe to skarbnica wiedzy o ludziach.

Przez artystów wykorzystywane są często do prezentacji ich portfolio. Jeśli na początku określiliście styl tatuażu, jaki Was interesuje, bardzo łatwo znaleźć tatuatora na lokalnym rynku poprzez hashtagi! Co więcej, śledząc konkretnego artystę na Facebooku czy Instagramie, trafiacie równocześnie do grupy jego obserwatorów i komentujących zdjęcia, a gro z nich stanowią klienci. Możecie wysłać wiadomość do osób, które były przez niego już tatuowane i poprosić o opinie.

Wreszcie, skontaktujcie się z samym artystą!

Najlepiej w preferowany przez niego i określony na fb czy insta sposób. Kiedy odpowie, szybko się zorientujecie, czy jest zainteresowany współpracą i czy będzie w stanie rozwinąć Wasz pomysł.

W Tattoo.pl cenimy bardzo staromodną metodę kontaktu face to face - wpadnij i przywitaj się.

Na końcu pozostaje juz tylko jedno.

Ocena poziomu higieny miejsca, w którym pracuje! Złe nawyki i brak przestrzegania podstawowych zasad sterylności mogą skutkować infekcjami czy zatruciem krwi - nie warto ryzykować!