HOME/FAQ/TATUAŻ

TATUAŻ
ZIMĄ

 

W przypadku dużych prac, które wymagają kilku sesji, uzyskujemy jednocześnie efekt „wow”, kiedy - wraz z nadejściem ciepłych dni i zrzucaniu kolejnych warstw ubrań - odsłaniamy gotowe dzieło.

TATUAŻ
ZIMĄ

Jak zadbać o tatuaż zimą?

Zima to jednocześnie wymagający czas dla ciała, więc w żaden sposób nie zwalnia nas z dbałości o tatuaże!
Mróz i suche powietrze w pomieszczeniach prowadzą do przesuszania skóry, zadbajcie więc o właściwe jej nawilżenie. Podstawą jest nawodnienie organizmu! Wprawne oko tatuatora rozpozna po intensywności kolorów tatuażu, czy mamy z tym problem. Warto stosować też kremy i balsamy dedykowane wytatuowanej skórze, zarówno we wczesnym okresie gojenia, jak i długo po.

Czy trzeba używać kremów SPF?

Nadal nie rezygnujcie z kremów z filtrem! Zimowe sporty jak snowboard czy narciarstwo to także okazja do opalania, więc jeśli posiadacie tatuaże w miejscach, które nie kryją się pod odzieżą, zima nie zwalnia Was z ochrony przeciwsłonecznej.

Czego należy unikać?

Unikajcie długotrwałych kąpieli, jacuzzi czy sauny! Tatuaż podczas gojenia podatny jest nie tylko na podrażnienia mechaniczne, ale także infekcje. Pot i produkty dodawane do kąpieli z bąbelkami czy podobnych zabiegów, zwiększają jej ryzyko i mogą niekorzystnie wpływać na wprowadzony pod skórę tusz.