Przekłucie ucha stało się dominującym nurtem kulturowym ozdobienia ciała przy pomocy biżuterii, przynajmniej wśród kobiet. Odgrywa rolę uniwersalnej ozdoby łamiącej bariery płci i oznaczającej kobiecość i męskość i jest ważną częścią aparycji przedstawicieli wielu grup społecznych.
Piercing wykonywany na skrzydełku nosa, w jego załamaniu (traditional nostril) lub nieco wyżej (high nostril). Drugie najpopularniejsze miejsce na ozdobę tuż za piercingiem ucha. Zabieg wymaga gojenia do 3-4 miesięcy. Najczęściej zakładane kolczyki to kółko, simil lub labret.
Zabieg wykonywany na tkance oddzielającej otwory nosowe. Zwyczaj silnie związany z kulturą plemienną na różnych kontynentach, gdzie zakładano ozdoby wykonane głównie z kości zwierząt. Kolczyk może być założony albo w sposób widoczny i zwracający uwagę, albo dyskretnie, nie będąc zauważany. Okres gojenia do 3 miesięcy, a zakładane kolczyki to kółeczka, podkówki lub barbells.
Coraz popularniejszy zabieg wymagający gojenia do 4-8 tygodni. Po umieszczeniu kolczyka w języku w kolejnych dniach trzeba przestrzegać odpowiedniej diety i higieny, aby gojenie przebiegało bez komplikacji. Kolczyk wykonany z odpowiedniego materiału nie powoduje chorób dziąseł, zębów i przyzębia. Alternatywnie do pozycji centralnej kolczyka można wykonać Viper Piercing, Tongue Tip Piercing, Venoms lub Snake.
Tradycyjny piercing łuku brwiowego jest usytuowany w zewnętrznej krańcowej lub środkowej części brwi. Może być założony w sposób obejmujący łuk brwiowy jak i tuż pod nim. Rozpropagowany przez kulturę punk, później podbił serca wielu fanów piercingu nie związanych z tym nurtem muzyki. Dziś bardzo popularne miejsce na przekłucie. Okres gojenia do 6-8 tygodni. Najczęściej zakładane w to miejsce ozdoby to kółka i banany.
Zabieg mocuje ozdobę u nasady nosa dokładnie między oczami. Okres gojenia wynosi do 4-6 miesięcy. Kluczowym momentem zabiegu jest wybranie odpowiedniej głębokości na jakiej zostanie umieszczona ozdoba. Zbyt mała ilość tkanki oddzielającej kolczyk od kości może prowadzić do zainfekowania i bardzo poważnych komplikacji.
Jeden z najpopularniejszych piercingów, wykonywany głównie (choć nie tylko) przez kobiety. Bogaty wybór dostępnych kolczyków jest polem do popisu dla właściciela piercingu. Okres gojenia wynosi do 6-9 miesięcy. Piercing może być wykonany centralnie na środku pępka lub asymetrycznie z boku - w zależności od wybory klienta i cech anatomicznych tego miejsca.
Cała definicja tego piercingu to umiejętne przeprowadzenie kolczyka pod skórą z widocznymi na zewnątrz kuleczkami bądź innymi zakończeniami. Ten rodzaj piercingu można zakładać w większości miejsc na ciele, ale goi się on w różnych miejscach w innym czasie. Trzeba zaznaczyć, że surface piercing ma tendencje do migrowania i może się zdarzyć odrzucenie go przez organizm w wybranym miejscu.
Względnie nowa technika, bardzo szybko zdobywająca popularność. Piercing polega na umieszczeniu pod skórą kolczyka. Można założyć go podobnie jak Surface Piercing w każdym miejscu na ciele. Proces gojenia piercingu jest dużo szybszy aniżeli w wypadku Surface`a, a samo przekłucie jest mniej inwazyjne, gdyż tkanka nie jest przekłuta na tak długim odcinku.
Jeden z niewielu piercingów, który czas gojenia ma inny u kobiet (6-9 miesięcy) i mężczyzn (3-4 miesiące). Kolczyki zakładane u kobiet i mężczyzn różnią się rozmiarem a piercing pełni dodatkowo różne funkcje u jednej i drugiej płci. Kolczyk może być założony pionowo, poziomo lub w obu kierunkach naraz. Zakładane są sztangi, podkówki i kółka - wszystko uzależnione jest od anatomicznej budowy sutka.
Pomyślenie o intymnym piercingu powoduje u wielu ludzi strach, lecz w zasadzie piercing intymny nie należy do tych najboleśniejszych przekłuć. Dostępnych jest kilka opcji przekłuć. Niektóre opcje służą bardziej do dekoracji, podczas gdy inne mogą oferować dodatkową stymulację.