Spis treści:
Cover up to tatuaż, który powstaje w konkretnym celu - przykrycia już istniejącego, niechcianego. Może przybierać różnorodne formy, na przykład totalnego pokrycia, kiedy stary tatuaż zostaje ukryty pod nowym wzorem, kreatywnego odkrycia - kiedy wyblakły lub zniszczony tatuaż zostaje poprawiany i wkomponowany w nowy motyw, albo blast over - gdzie pierwotny tatuaż stanowi tło dla nowego. Rozmiar i kolorystyka tatuażu typu cover zależą od już posiadanego wzoru i w tej kwestii należy zdać się na opinię tatuatora!
Stare, zniszczone wskutek procesu starzenia się skóry, braku właściwej pielęgnacji lub urazów mechanicznych wzory, najłatwiej pokryć świeżym tatuażem. Cover up daje opcje zakrycia tych niechcianych, które wywołują złe skojarzenia lub są błędami pseudo artystów.
Tatuażom, które nie niosą z sobą negatywnego ładunku emocji, możemy dać zupełnie nowe życie, odświeżając je! Oczywiście przy zachowaniu kolorystyki i stylistyki w jakiej zostały wykonane pierwotnie.
Pamiętajcie, że praca nad rozległym tatuażem, pokrywającym duże partie ciała, wymaga wcześniejszego zaprojektowania całości. Dzięki temu zachowane zostaną właściwe proporcje wykorzystanych motywów. Nie zapomnijcie również zaplanować możliwie regularnych spotkań z tatuatorem. ;D
Tatuaż neotradycyjny jest doskonałym rozwiązaniem dla Tych, którym podobają się wyraźne kontury i ilustracyjna jakość. Ten styl zachwyca szeroką paletą jaśniejszych barw i wykorzystywaniem dekoracyjnych detali. Idealny dla miłośników motywów kwiatowych czy zwierzęcych oraz tych, którym bliska jest estetyka Art Nouveau i Art Deco
Old school, czyli tradycyjny tatuaż amerykański, uważany za podstawę sztuki zdobienia ciała świata zachodniego, ma wśród Was wielu wielbicieli. Proponujemy Wam klasyczne, proste projekty, które bazują na odważnym, czarnym konturze, mocno zawężonej, kontrastującej kolorystyce i niezwykle rozbudowanej symbolice wzorów.
Tatuaż realistyczny jest piękną ideą odzwierciedlenia znajomych i inspirujących rzeczy z życia codziennego na ludzkiej skórze. Styl ten najczęściej koncentruje się na przedstawieniu ludzkich twarzy, fauny i flory. Przy odrobinie wyobraźni wszystko może stać się dla Was koncepcją tatuażowego wzoru.
Tatuaż biomechaniczny to propozycja dla tych z Was, którzy pasjonują się robotyką i filmami science - fiction. Tatuaże te przybliżają wygląd człowieka do cyborga, ukazując to co znajduje się pod ludzką skórą w połączeniu z metalowymi elementami mechanicznymi.
Doskonale wrysowane w dowolną fragment ciała stają się nierozerwalną jego częścią.
Watercolor tattoo jest wybierany przez tych z Was, ktorzy lubią kolor i szukają wyrażenia siebie poprzez symbolikę i ekspresję barw. Ta technika tatuażu, oparta na malowaniu akwarelą, pozwala uzyskać baśniowy, marzycielski i zupełnie inny - od kojarzonego z tatuażem - efekt.
Tatuaż black work to bardzo szerokie pojęcie kategoryczne - dotyczy bowiem każdej pracy stworzonej przy użyciu wyłącznie czarnego tuszu. Klasyfikujemy tu zatem wypełnienie czarnym pigmentem konkretnego obszaru ciała, ale także wielkoformatowe tatuaże w czerni o geometrycznych kształtach, wzory etniczne, czy tatuaż neo - plemienny. Black work jest idealny dla tych z Was, którzy chcą ukryć blizny, skazy skórne czy stare tatuaże.
Tatuaż geometryczny to doskonała propozycja dla Was, jeśli lubicie skomplikowane projekty wykorzystujące symetrię drobnych kształtów. Ich powtórzenia wymagane do stworzenia dużego wzoru, mogą być również dobrym dodatkiem do tatuażu w stylu neotradycyjnym lub innym.
W jednej z najmłodszych technik tatuażu linie i tradycyjnie kładzione cienie zostały zastąpione kropkami. Wyjątkowość stylu dotwork opiera się na pracy punktowej, gdzie wzór uzyskujemy poprzez zagęszczenie, kontrast i intensywność pojedynczych kropek. Technika ta jest często wykorzystywana w połączeniu z tatuażem graficzno-geometrycznym.
Tatuaż neo - japoński jest dla Was współczesną alternatywą tradycyjnego tatuażu japońskiego. Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych stylów i pozostaje wciąż zgodny z dość surowymi zasadami artystycznymi, dotyczącymi na przykład pozycjonowania umieszczanych symboli czy kolorów.