Przed
tatuażem

Wiedza i doświadczenie tatuatora to główny, ale nie jedyny element pracy nad tatuażem. Końcowy efekt jest wypadkową współpracy z Klientem. To Wy, poprzez fizyczne i psychiczne przygotowanie do sesji, oraz właściwe postępowanie w pierwszym okresie gojenia tatuażu - warunkujecie jej sukces.

Przed
tatuażem

Unikajcie słońca!

  • Przynajmniej tydzień przed sesją nie opalajcie miejsca, w którym ma być zrobiony Wasz tatuaż. Jeżeli skóra będzie opalona, nie będziemy w stanie wykonać tatuażu.

Nawilżajcie miejsce tatuażu i zastosujcie peeling!

Minimum 7 dni przed sesją możecie nawilżać miejsce, gdzie będzie wykonany tatuaż, ale na 24 godz. przed sesją nie stosujcie już żadnych kremów oraz balsamów.

 

3 dni przed wykonaniem tatuażu możecie wykonać delikatny peeling miejsca, w którym zostanie zrobiony tatuaż. Pozwoli to pozbyć się zbędnego martwego naskórka.

Nie nadużywajcie alkoholu!

  • Powstrzymajcie się od picia alkoholu i stosowania innych używek przynajmniej na 3 dni przed sesją. Podczas tatuaowania, bardzo ważne jest, żebyście byli wypoczęci. Ułatwicie nam wtedy pracę i sprawicie, że proces gojenia się tatuażu będzie przebiegał szybciej i bez problemów. 

Nie golcie miejsca pod tatuaż!

Bezpośrednio przed sesją nie usuwajcie sami owłosienia w miejscu, w którym ma być wykonywany pod tatuaż. My się tym zajmiemy :)

Dzień przed tatuażem dobrze się wyśpijcie i zadbajcie o porządne śniadanie!

Wyspany i wypoczęty organizm często bywa bardziej odporny na stres, jakiemu poddawany jest podczas tatuowaniu. Oczywiście ma to swoje przełożenie na odczuwanie bólu!

 

Dobre, pełnowartosciowe śniadanie dostarczy Wam porządną dawkę energii i dodatkowo przywróci odpowiedni poziom cukru we krwi. Pozwoli to zapobiec Waszym ewentualnym osłabieniom i znacznie poprawi komfort podczas sesji. Jeśli spotkanie z tatuażystą ma odbyć się w godzinach popołudniowych, nie zapomnijcie o konkretnym obiedzie :D

Zaopatrzcie się w tabletki uśmierzające ból!

W razie potrzeby w dniu sesji, przed rozpoczęciem procesu wykonania tatuażu, możecie przyjąć tabletki uśmierzające ból.

Decyzja o ich wzięciu i ich wybór zależy wyłącznie od Was. Tatuażyści z TATTOO.PL nie mają uprawnień, żeby je Wam podawać.   

 

Nie zabierajcie ze sobą wszystkich znajomych i zwierzęta zostawcie w domu!

Wiadomo, że osoby towarzyszące potrafią wspierać w różnych sytuacjach i często chcecie dzielić się z Nimi wyjątkowymi chwilami. Jednak w przypadku tatuażu warto ograniczyćich obecność do minimum. Zbyt duża liczba gości może wprowadzać bałagan w pracę studia, a ich zachowanie niekiedy powodować u Was dodatkowy stres.

 

Ekipa TATTOO.PL naprawdę lubi zwierzęta, ale ze względów sanitarnych Wasi pupile nie mogą przebywać w miejscach takich jak studia tatuażu. 

Zarezerwujcie sobie tego dnia więcej czasu!

W dniu sesji postarajcie się nie umawiać sobie innych spotkań. Praca pod presją czasu nie wpływa najlepiej na działania tatuażysty i komfort obydwu stron. Proces tatuowania jest często trudny do oszacowania pod kątem ilości minut czy godzin potrzebnych na wykonanie wzoru.

Zadbajcie o odpowiedni ubiór!

Zwróćcie uwagę, w co jesteście ubrani biorąc pod uwagę jakie miejsce na ciele będzie tatuowane. Najważniejsze, żeby tatuator miał łatwy do niego dostęp, a Wy - czuli się komfortowo i nieskrępowanie.

  • Unikajcie odzieży w jasnych kolorach, ponieważ bardzo łatwo może zostać poplamiona. Oczywiście będziecie mogli przebrać się w odpowiednie ubrania już na miejscu.