Dzień
sesji

W wyznaczonym dniu sesji spotykamy się o wskazanej wcześniej godzinie, w studio Tattoo.pl przy ul. Długiej 11 w Poznaniu. Ada i Jacek liczą na Waszą punktualność. To Oni zaopiekują się Wami od wejścia, schowają Waszą odzież wierzchnią, zaproponują coś do picia i poinformują tatuatora o Waszym przybyciu.

Dzień 
sesji

W razie potrzeby dokonamy korekt w wybranym wzorze.

Po Waszym przybyciu tatuażysta podejdzie do Was z już przygotowanym - zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w drodze konsultacji w studio lub online - projektem. Jeżeli podczas jego omawiania dojdziecie do wniosku, że wymaga on korekt, tatuator oczywiście dokonana potrzebnych zmian w Waszym wzorze. 

Poprosimy Was o wypełnienie zgody na wykonanie tatuażu.

Naniesienie wymaganych poprawek da Wam czas na wypełnienie stosownych dokumentów. Jest wśród nich zgoda na wykonanie tatuażu przez wykwalifikowaną osobę, ankieta dotycząca stanu zdrowia, wskazania do pielęgnacji tatuażu, klauzula informacyjna i zgoda na wykorzystanie Waszego wizerunku przez Tattoo.pl. W studio podczas Waszego pobytu są robione zdjęcia. Może Wam to nie odpowiadać i wówczas, weźmiemy to pod uwagę. ;)

Potrzebujecie jeszcze chwili dla siebie?

Po zatwierdzeniu poprawionego projektu i ustaleniu wielkości tatuażu, będziecie mieć jeszcze chwilę dla siebie, którą możecie wykorzystać na wyjście do sklepu po przekąski czy skorzystanie z toalety. W tym czasie tatuator wykonuje ostatnie czynności przygotowawcze do sesji, jak przygotowanie kalki czy rozłożenie stanowiska.

Dezynfekcja i golenie.

  • Koniecznie musimy zdezynfekować tatuowane miejsce, na skórze znajduje się wiele wirusów i bakterii, które mogłyby przedostać się do otwartej rany i zainfekować Wasz organizm. Następnie jednorazową golarką pozbędziemy się zbędnego owłosienia, które nie tylko przeszkadza igłom właściwie wprowadzić barwnik w skórę, ale może być także powodem problemów podczas gojenia się tatuażu.

Naniesienie wzoru na ciało.

  • Naniesienie wzoru na przygotowaną skórę wymaga czasem dłuższej chwili. Często musimy wziąć pod uwagę dysproporcje w ciele człowieka, jak i uwarunkowania wynikające ze stylu życia czy pracy. Zwykle robimy to za pomocą specjalistycznej kalki lub przeznaczonych do tego mazaków, które pozwalają wrysować motyw na skórze. Pamiętajcie o tym, że to ostatni moment na zgłoszenie ewentualnych  uwag!

Poznanie narzędzi i etapów tatuowania.

  • Wasze kilkuminutowe oczekiwanie na wyschnięcie wzoru może być świetną okazją na to, żeby  tatuator zaznajomił Was z narzędziami, których będzie używał i opowiedział o dalszym procesie pracy. 
  • Wykonywanie tatuażu zwykle dzielimy na trzy etapy. Pierwszy to zrobienie konturu po odbitych liniach motywu, następnie nanoszone zostają wszystkie czarne elementy i cienie, a dopiero jako ostanie pojawają się kolory, zwykle od tych najciemniejszych do najjaśniejszych.