HOME/FAQ/TATUAŻ

TUSZE
W TATUAŻU

Reputacja oznacza dla studia tatuażu być albo nie być, a jej składową - obok wykwalifikowanej i doświadczonej ekipy tatuatorów, najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa pracy - jest jakość stosowanych narzędzi pracy, w tym tuszy. Istnieje bezpośrednia korelacja pomiędzy jakością atramentu a efektem końcowym pracy tatuatora.

TUSZE
W TATUAŻU

Dlaczego rodzaj i jakość tuszu jest tak ważna?

  1. 1. Tatuaż - z założenia - jest zobowiązaniem na całe życie, a gotowy projekt powinien wyglądać doskonale nie tylko zaraz po ukończeniu pracy, ale także w kolejnych latach. Spójność i trwałość kolorów uzyskamy jedynie przy użyciu tuszy najwyższej jakości. Formuła atramentu ma szczególne znaczenie przy dużych projektach, których wykonanie wymaga wielu sesji - zmiany w użytych kolorach tuszu mogłyby zniszczyć efekt końcowy tatuażu. Co więcej, korzystanie ze znanych i sprawdzonych atramentów pozwala właściwie dobrać je do skóry klienta i przewidzieć wynik. Znajomość wydajności i kolorystyki tuszy jest kluczem do stworzenia najwyższej jakości wzoru, który będzie odzwierciedleniem projektu.

  2. 2. Atramenty niespełniające norm jakościowych zwiększają podatność na podrażnienia i stwarzają zagrożenie dla  zdrowia! Zdecydowana większość tatuowanych osób nie wykazuje żadnych reakcji alergicznych. Jeśli jednak klient jest wrażliwy na barwniki lub cierpi na problemy skórne typu egzema czy łuszczyca, prawdopodobieństwo reakcji alergicznej zdecydowanie u niego wzrasta i winien poinformować o tym tatuatora przed rozpoczęciem zabiegu. U osób świadomych własnej alergii można wykonać próbę na niewielkim obszarze skórnym przed właściwym wzorem.

     

TUSZE WYSOKIEJ JAKOŚCI

Wysokiej jakości tusze do tatuażu tworzone są na bazie alkoholu, mają stosunkowo gruba konsystencję i jednolity kolor w każdej partii!
Barwnikiem w atramencie jest pigment pochodzenia organicznego lub mineralnego, jego nośnikiem zaś klarowna ciecz, w której skład wchodzi alkohol, gliceryna lub oczar wirginijski. Kluczem są proporcje warunkujące spójność i trwałość koloru. Tusz zmieszany ze zbyt dużą ilością alkoholu lub zawierający za mało pigmentu, będzie bardzo jasny po nałożeniu pod skórę i może szybko blaknąć.

Profesjonalne studia tatuażu pracują na wysokiej jakości atramentach. Używanie markowych tuszy gwarantuje też, że nie były one testowane na zwierzętach i nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego.
W Tattoo.pl używamy atramentów Fusion Ink i Dynamic!

MARKI TUSZY UŻYWANYCH W TATTOO.PL

Fusion Ink - zaliczany przez profesjonalistów do grupy najlepszych i najłatwiejszych do nakładania barwnika spośród obecnie dostępnych tuszy - słynie ze swojej świetlistości i intensywności. Atramenty Fusion zawierają znacznie wyższą zawartość pigmentu niż inne dostępne na rynku, pozostają przy tym całkowicie organiczne i nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego. Tusze te są wolne od konserwantów, substancji rakotwórczych, mutagennych i działających szkodliwie na rozrodczość. Atramenty przed wysyłką otrzymują atest laboratoryjny i są dostarczane w szczelnych butelkach klasy medycznej z datą przydatności do spożycia.

Marka Dynamic dostarcza wysokiej jakości produkty od 1990 roku, więc z pewnością mają o tuszach jakieś pojęcie. Atramenty Dynamic tworzone są przy użyciu pigmentów klasy premium, rozbitych do bardzo drobnego poziomu. Mieszanie tych maleńkich cząsteczek z płynnym nośnikiem daje gładką konsystencję tuszu, którą łatwo wprowadzić pod skórę i która równomiernie w niej osiada. Atramenty wstępnie zdyspergowane znajdują zastosowanie w różnych stylach tatuażu, ale szczególnym sentymentem darzą je tatuażyści nowej szkoły.